Belka
Czwartek, 28 Marca 2024   imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

12. VIII - Scena Muzyczna Faktorii Kultury - Motyle, Lech Janerka.

Data publikacji: 2018-08-11, Data modyfikacji: 2018-08-13
A A AWydrukDrukuj  
 
W niedzielę 12 sierpnia o godzinie 20, na Scenie Muzycznej (amfiteatr przy Faktorii) wystąpią Lech Janerka i Motyle. Lech Janerka – basista, wokalista, autor tekstów i kompozytor, założyciel kultowego zespołu Klaus Mitffoch. Autor “Konstytucji”, “Jezu jak się cieszę” czy “Strzeż się tych miejsc”,  dla kilku pokoleń słuchaczy pozostaje jednym z najważniejszych głosów polskiej sceny muzycznej. Blisko od trzydziestu lat konsekwentnie funkcjonuje poza mediami i Internetem, rzadko dzieląc się nowym materiałem z publicznością. Czerpiąc równocześnie z reaggae, nowofalowych brzmień, punku i elektroniki, artysta tworzy niepowtarzalne na polskim rynku kompozycje. Za początek jego kariery uważa się powstanie grupy Klaus Mittfoch. Zatytułowany tak samo album został uznany za najważniejszą polską płytę lat 80., a zespół rozwiązał się niedługo po premierze albumu. Lech Janerka wydał wtedy debiutancki album „Historia podwodna”. Artysta jest zdobywcą Fryderyka w kategoriach „Płyta alternatywna” i „Autor roku”, a młodsza publiczność może kojarzyć Lecha Janerkę z krążkiem „Plagiaty”, promowanego singlem „Rower”, za który artysta otrzymał kolejne nagrody. Lech Janerka jest również autorem muzyki filmowej – jego kompozycje usłyszeć można m.in. w „Czyż nie dobija się koni?” z 2000 roku. W niedzielę, okazja by zobaczyć artystę na żywo w Pruszczu Gdańskim!   Motyle Zespół założony w roku 1996 przez Wojciecha Podlackiego oraz Zdzisława Ejsmonta jako autorski projekt muzyczny. Zaczynał w muzycznych klubach trójmiasta, grając muzykę łączącą elementy Jazzu, Latino, Dance i Pop. W latach 90 tych przez zespół przewinęło się wielu muzyków. Zespół wiele koncertował w trójmieście i Warszawie, został też zauważony przez tzw. krytykę muzyczną, między innymi był laureatem przeglądu młodych zespołów Muzycznej Gospody EB na 1000 – lecie miasta Gdańska. Koncerty odbywały się na Targu Węglowym Gdańsku. Nagrodą główną była sesja nagraniowa w radio Gdańsk, która została zrealizowana ,drugą częścią nagrody miała być promocja zespołu na falach RMF FM , jednak ta część nagrody nigdy nie została zrealizowana przez wyżej wymienioną stacje radiową. Rok 1997 – Motyle zyskiwały coraz większe uznanie, i popularność co zaowocowało koncertem live w radiowej Trójce, w audycji do której, zespół został zaproszony przez Artura Orzecha. Obecnie po reaktywacji grupa przygotowuje się do nagrania debiutanckiej płyty, zespół gra regularne koncerty.

Pełna treść wiadomości na: pruszcz.com/?p=7316
pruszcz.com, Źródło artykułu: pruszcz.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    gdański

    Powiat gdański – leży w północno-wschodniej części województwa pomorskiego, a jego siedzibę stanowi Pruszcz Gdański. W skład liczącego 104 tys. mieszkańców powiatu wchodzi gmina Cedry Wielkie, Kolbudy, Pruszcz Gdański, Przywidz, Pszczółki, Suchy Dąb, Trąbki Wielkie.

    Na licznych szlakach będzie okazja zobaczenia wielu zabytków, wśród nich Pałac Steffensów, gotycki kościół w Cedrach Wielkich, DOM podcieniony w Koszowałach, dwór w Rusocinie. To zaledwie część z listy zabytków o charakterze sakralnym i świeckim. Warto pamiętać o wyróżniających się przyrodniczych i krajobrazowych wartościach powiatu. Objęte są one różnymi formami ochrony. Występuje tu 75 pomników przyrody, cztery rezerwaty, a także fragmenty czterech obszarów chronionego krajobrazu.      

     

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola