Belka
Piątek, 29 Marca 2024   imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

4. IX - MINILAB - Wernisaż wystawy grafik Jakuba Jaszewskiego.

Data publikacji: 2018-08-31, Data modyfikacji: 2018-09-02
A A AWydrukDrukuj  
 
4 września, godzina 18,  wernisaż wystawy grafik Jakuba Jaszewskiego. Z grafiką czuję się związany od długiego czasu, kiedy to w wieku 8 lat po raz pierwszy dane mi było chwycić do ręki linorytnicze dłuto. Biorąc pod uwagę zróżnicowane podejście do tworzenia, nieustanną ewolucje w poszukiwaniu najtrafniejszych metod kreowania formy oraz rosnące zainteresowanie konstrukcją treści mogę się określić jako twórca poszukujący. Nie tyle w dekadenckiej potrzebie jałowej konsumpcji co w alchemicznym procesie filtrowania najczystszego, graficznego destylatu. Ad astra!„Minilab– to otwarty cykl małych form graficznych oraz ekslibrisów, który służyjako pole do eksperymentów, nauki i doskonalenia warsztatu graficznegoktóry wykorzystuję w grafice pełno-formatowej. Ograniczenie wielkościoraz poruszanie się wyłącznie w obrębie druku na powierzchniach płaskichdaje mi pole do szybkiego odnajdywania odpowiedniego stylu wykonania,tematu, wartości czy adekwatnych środków plastycznych które mogęnastępnie użyć w większej skali. Nie znaczy to jednak, że grafikipowstałe w ramach Minilabu są przekładane na duży format w dosłownymtego słowa znaczeniu. Chcę aby zachowały swoją autonomię i wyjątkowość,dlatego staram się czerpać z nich wyłącznie rozwiązania o charakterzeuniwersalnym – uniwersalnym jako użyteczne ‘narzędzie’ dla grafika.Efektem jest zbiór różnorodnych tematycznie i stylistycznie grafik którepozornie mogą wydawać się wykonane przez zupełnie odrębnych twórców, atak naprawdę stanowią elastyczny i chronologiczny agregat form z którychkażda może być rozpatrywana jako samowystarczalny obraz”. – Jakub JaszewskiJakub Jaszewski – urodzony w 1986 w Toruniu. Studia na kierunku grafika, specjalność grafika warsztatowa – linoryt na Wydziale Sztuk Pięknych w Toruniu. Dyplom z wyróżnieniem w 2012, w 2016 uzyskany tytuł doktorski – obydwa pod opieką prof. Marka Basiula. Obecnie zatrudniony na stanowisku asystenta w Zakładzie Grafiki UMK w Toruniu. Głównymi obszarami działań graficznych są: linoryt (zarówno mała jak i pełnowymiarowa forma) oraz grafika cyfrowa.GDAŃSKI ARCHIPELAG KULTURY “WYSPA SKARBÓW”DOM KULTURY / GALERIA / MUZEUMul. Turystyczna 3Gdańsk Sobieszewotel. 58 323 91 15wyspaskarbow.gak.gda.plfacebook: https://www.facebook.com/wyspa.gak

Pełna treść wiadomości na: pruszcz.com/?p=7888
pruszcz.com, Źródło artykułu: pruszcz.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    gdański

    Powiat gdański – leży w północno-wschodniej części województwa pomorskiego, a jego siedzibę stanowi Pruszcz Gdański. W skład liczącego 104 tys. mieszkańców powiatu wchodzi gmina Cedry Wielkie, Kolbudy, Pruszcz Gdański, Przywidz, Pszczółki, Suchy Dąb, Trąbki Wielkie.

    Na licznych szlakach będzie okazja zobaczenia wielu zabytków, wśród nich Pałac Steffensów, gotycki kościół w Cedrach Wielkich, DOM podcieniony w Koszowałach, dwór w Rusocinie. To zaledwie część z listy zabytków o charakterze sakralnym i świeckim. Warto pamiętać o wyróżniających się przyrodniczych i krajobrazowych wartościach powiatu. Objęte są one różnymi formami ochrony. Występuje tu 75 pomników przyrody, cztery rezerwaty, a także fragmenty czterech obszarów chronionego krajobrazu.      

     

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola