Belka
Środa, 20 Marca 2019   imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ambasador - Pruszcz Gdański oczami Józefy Krośnickiej

 
Pruszcz Gdański ma bogatą historię. Bliskość Trójmiasta, przechodzący przez Pruszcz szlak bursztynowy, rzeka Radunia razem z kanałem, cukrownia, szkoły, kościoły i wiele innych ważnych miejsc zapisały się trwale na kartach historii tego miasta. Miasto to ludzie, ich wspomnienia, wzloty i upadki. Wiele osób związanych jest z Pruszczem od dziesięcioleci. Byli oni świadkami przemian miasta, zwyczajów, czy po prostu upływu czasu. Wśród nich z pewnością najciekawszą personą jest pani Józefa Krośnicka, honorowy obywatel miasta. Polecamy również zobaczyć: Premiera reportażu o pani Józefie Krośnickiej youtube.com/watch?v=o2lQYw3_L3A oraz 98 Urodziny Józefy Krośnickiej youtube.com/watch?v=Tk9Qu-G8qWc Oglądaj nas na Facebooku oraz na polnocna.tv

 


PolnocnaTV
 
Data pliku video: 2012-10-13, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  gdański

  Powiat gdański – leży w północno-wschodniej części województwa pomorskiego, a jego siedzibę stanowi Pruszcz Gdański. W skład liczącego 104 tys. mieszkańców powiatu wchodzi gmina Cedry Wielkie, Kolbudy, Pruszcz Gdański, Przywidz, Pszczółki, Suchy Dąb, Trąbki Wielkie.

  Na licznych szlakach będzie okazja zobaczenia wielu zabytków, wśród nich Pałac Steffensów, gotycki kościół w Cedrach Wielkich, DOM podcieniony w Koszowałach, dwór w Rusocinie. To zaledwie część z listy zabytków o charakterze sakralnym i świeckim. Warto pamiętać o wyróżniających się przyrodniczych i krajobrazowych wartościach powiatu. Objęte są one różnymi formami ochrony. Występuje tu 75 pomników przyrody, cztery rezerwaty, a także fragmenty czterech obszarów chronionego krajobrazu.      

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola