Belka
Środa, 27 Marca 2019   imieniny: Lidia, Ernest, Jan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Do Pruszcza Gdańskiego wraca kino!

Data publikacji: 2018-07-26, Data modyfikacji: 2018-07-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Z ogromną przyjemnością przypominamy, że już we wrześniu w budynku Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim ruszy „Kino na Bursztynowym Szlaku”. Wraz z nim powrócą do Pruszcza Gdańskiego najgorętsze premiery filmowe. Jeszcze w ostatniej dekadzie poprzedniego wieku w Pruszczu Gdańskim funkcjonowały dwa kina – położony w centrum „Krakus” i działający przy klubie oficerskim „Ikar”. Oba zniknęły w wyniku procesów transformacji ustrojowej. Po okresie zachwytów nad multipleksami okazało się, że mieszkańcy Pruszcza Gdańskiego tęsknią za własnym kinem. Dzięki pieniądzom z Budżetu Obywatelskiego oraz projektowi zgłoszonemu przez pana Jerzego Kruczkowskiego do Pruszcza Gdańskiego wraca „Kino na Bursztynowym Szlaku”. „Kino na Bursztynowym Szlaku” zaprosi na pierwszy seans we wrześniu. Na sali kinowej, która pomieści 92 osoby, znajdują się wygodne fotele, pośród których znajdziemy dwuosobowy fotel dla zakochanych. Sala została wyposażona w najnowocześniejszy cyfrowy projektor firmy Barco, procesor dźwięku Dolby® Digital obsługujący Dolby Surround 7.1 oraz nagłośnienie JBL Professional. Zamontowano tutaj także system nagłośnieniowy Nexo, a do dyspozycji realizatora dźwięku przewidziana jest konsoleta cyfrowa Soundcraft Vi2000. Sala przystosowana jest zarówno do seansów filmowych, jak i koncertów czy innych wydarzeń. – „Kino na Bursztynowym Szlaku” nie przynależąc do żadnej sieci, ma możliwość zaoferowania nowości kina światowego z premierami włącznie. To oznacza, że aby zobaczyć dużą hollywoodzką produkcję, nie trzeba wybierać się do wielkich sal w multipleksach – mówi Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel. Oprócz premier i standardowych seansów przewidziane są również maratony filmowe, pokazy dla szkół oraz prezentacje i promocja dorobku polskiego kina. W chwili obecnej w budynku CKiS trwają prace wykończeniowe mające na celu zaaranżowanie foyer przed salą kinową. Dodamy, że doskonałym uzupełnieniem kina jest klimatyczna Kafeteria Cynamon mieszcząca się obok sali projekcyjnej, która działa już od kilku tygodni. Do zobaczenia niebawem – w kinie!    

Pełna treść wiadomości na: pruszcz.com/?p=7078
pruszcz.com, Źródło artykułu: pruszcz.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  gdański

  Powiat gdański – leży w północno-wschodniej części województwa pomorskiego, a jego siedzibę stanowi Pruszcz Gdański. W skład liczącego 104 tys. mieszkańców powiatu wchodzi gmina Cedry Wielkie, Kolbudy, Pruszcz Gdański, Przywidz, Pszczółki, Suchy Dąb, Trąbki Wielkie.

  Na licznych szlakach będzie okazja zobaczenia wielu zabytków, wśród nich Pałac Steffensów, gotycki kościół w Cedrach Wielkich, DOM podcieniony w Koszowałach, dwór w Rusocinie. To zaledwie część z listy zabytków o charakterze sakralnym i świeckim. Warto pamiętać o wyróżniających się przyrodniczych i krajobrazowych wartościach powiatu. Objęte są one różnymi formami ochrony. Występuje tu 75 pomników przyrody, cztery rezerwaty, a także fragmenty czterech obszarów chronionego krajobrazu.      

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola