Belka
Środa, 20 Marca 2019   imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pruszcz Gdański - Uroczystość uchwalenia konstytucji 3 maja

 
Wiwat Maj 3 Maj. Dziś w całej Polsce odbywają się uroczystości związane z 227 rocznicą uchwalenia konstytucji 3 Maja. Nie inaczej było w Pruszczu Gdańskim gdzie całość obchodów rozpoczęła się mszą świętą w kościele Matki Bożej nieustającej pomocy. Po mszy mieszkańcy udali się na plac Jana Pawła II gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości. Postarajmy sobie odpowiedzieć na pytanie czym dla Polaków tak naprawdę była Konstytucja 3 maja. Czy był to testament chylącej się ku upadkowi Rzeczpospolitej czy jednak promień nadziei na lepsze jutro ? Polecamy również zobaczyć Kwitną Pruszczańskie inwestycje polnocna.tv/vid/19236-kwitna-pruszczanskie-inwestycje oraz PAC P-750 XSTOL - Nowy samolot Aeroklubu Gdańskiego polnocna.tv/vid/19219-pac-p-750-xstol-nowy-samolot-aeroklubu-gdanskiego Polub nas na facebooku, oglądaj na polnocna.tv i nie zapomnij usbskrybwoać kanału.

 


PolnocnaTV
 
Data pliku video: 2018-05-03, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  gdański

  Powiat gdański – leży w północno-wschodniej części województwa pomorskiego, a jego siedzibę stanowi Pruszcz Gdański. W skład liczącego 104 tys. mieszkańców powiatu wchodzi gmina Cedry Wielkie, Kolbudy, Pruszcz Gdański, Przywidz, Pszczółki, Suchy Dąb, Trąbki Wielkie.

  Na licznych szlakach będzie okazja zobaczenia wielu zabytków, wśród nich Pałac Steffensów, gotycki kościół w Cedrach Wielkich, DOM podcieniony w Koszowałach, dwór w Rusocinie. To zaledwie część z listy zabytków o charakterze sakralnym i świeckim. Warto pamiętać o wyróżniających się przyrodniczych i krajobrazowych wartościach powiatu. Objęte są one różnymi formami ochrony. Występuje tu 75 pomników przyrody, cztery rezerwaty, a także fragmenty czterech obszarów chronionego krajobrazu.      

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola