Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Sinice w jeziorze w Kolbudach. Tymczasowy zakaz kąpieli.

Data publikacji: 2018-08-01, Data modyfikacji: 2018-08-02
A A AWydrukDrukuj  
 
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pruszczu Gdańskim – w dniu 30 lipca 2018 roku -wydał decyzję wprowadzającą tymczasowy zakaz kąpieli na Kąpielisku Gminnym w Kolbudach przy ulicy Adama Ważnego 3. Powodem takiej decyzji jest zakwit sinic. Zakaz obowiązywał będzie do czasu ustąpienia zjawiska i wydania stosownej oceny jakości wody. Informację o zakwicie sinic na akwenie w Kolbudach przekazał służbom sanitarno-epidemiologicznym organizator kąpieliska, czyli Gmina Kolbudy. Stwierdzone podczas kontroli wewnętrznej zjawisko stanowi naruszenie wymagań higienicznych i zdrowotnych. Zgodnie z przepisami woda w kąpielisku powinna być wolna od widocznych zmian związanych z zakwitem sinic, tj. obecności smug sinicowych, kożucha sinicowego i piany związanej z zakwitem sinic. Z uwagi na stwierdzony zakwit sinic , Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pruszczu Gdańskim, mając na uwadze ochronę zdrowia osób korzystających z kąpieliska, wprowadził tymczasowy zakaz kąpieli. Sinice, to organizmy samożywne, które należą do królestwa bakterii. Pływanie w wodzie, w której sinice kwitną we wzmożonej liczbie, jest groźne dla zdrowia. Sinice wytwarzają bowiem toksyny. Kąpiel w wodzie z kożuchem sinicowym może się skończyć wysypką i biegunką.  

Pełna treść wiadomości na: pruszcz.com/?p=7214
pruszcz.com, Źródło artykułu: pruszcz.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  gdański

  Powiat gdański – leży w północno-wschodniej części województwa pomorskiego, a jego siedzibę stanowi Pruszcz Gdański. W skład liczącego 104 tys. mieszkańców powiatu wchodzi gmina Cedry Wielkie, Kolbudy, Pruszcz Gdański, Przywidz, Pszczółki, Suchy Dąb, Trąbki Wielkie.

  Na licznych szlakach będzie okazja zobaczenia wielu zabytków, wśród nich Pałac Steffensów, gotycki kościół w Cedrach Wielkich, DOM podcieniony w Koszowałach, dwór w Rusocinie. To zaledwie część z listy zabytków o charakterze sakralnym i świeckim. Warto pamiętać o wyróżniających się przyrodniczych i krajobrazowych wartościach powiatu. Objęte są one różnymi formami ochrony. Występuje tu 75 pomników przyrody, cztery rezerwaty, a także fragmenty czterech obszarów chronionego krajobrazu.      

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola