Belka
Środa, 20 Marca 2019   imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Unijne" darmowe konta bankowe nie będą zupełnie bezpłatne.

Data publikacji: 2018-07-28, Data modyfikacji: 2018-07-30
A A AWydrukDrukuj  
 
Już za chwilę do ofert banków trafią bezpłatne podstawowe rachunki płatnicze (PRP). Redakcja Bankier.pl sprawdziła i porównała faktyczne cenniki opłat związanych z ich prowadzeniem w 8 bankach. Zgodnie z ustawą podstawowe konta mają pojawić się w ofertach banków do 8 sierpnia. W jej treści określono również, jakie usługi muszą znaleźć się w darmowym pakiecie. Należą do nich: prowadzenie konta i obsługa karty debetowej. Bezpłatnie będzie można wykonać również 5 pierwszych w miesiącu transakcji płatniczych i 5 transakcji w bankomatach/wpłatomatach nienależących do banków. Ani złotówki nie zapłacimy też za wszystkie transakcje w bankomatach własnych banku. Po przekroczeniu tych limitów banki mogą ustalić opłaty nieprzekraczające opłat stosowanych w ciągu ostatnich 12 miesięcy dla tego typu transakcji w ramach innych typów rachunków dostawcy. Opłat możemy spodziewać się także w przypadku transgranicznych operacji płatniczych. Serwis Bankier.pl przeprowadził sondę na trzy tygodnie przed obowiązkiem wprowadzenia ofert PRP, z której wynika, że większość banków czeka do ostatniej chwili z wdrożeniem nowego typu rachunku. Warunki cenowe podało tylko 8 z nich. Źródło: bankier.pl

Pełna treść wiadomości na: pruszcz.com/?p=7165
pruszcz.com, Źródło artykułu: pruszcz.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  gdański

  Powiat gdański – leży w północno-wschodniej części województwa pomorskiego, a jego siedzibę stanowi Pruszcz Gdański. W skład liczącego 104 tys. mieszkańców powiatu wchodzi gmina Cedry Wielkie, Kolbudy, Pruszcz Gdański, Przywidz, Pszczółki, Suchy Dąb, Trąbki Wielkie.

  Na licznych szlakach będzie okazja zobaczenia wielu zabytków, wśród nich Pałac Steffensów, gotycki kościół w Cedrach Wielkich, DOM podcieniony w Koszowałach, dwór w Rusocinie. To zaledwie część z listy zabytków o charakterze sakralnym i świeckim. Warto pamiętać o wyróżniających się przyrodniczych i krajobrazowych wartościach powiatu. Objęte są one różnymi formami ochrony. Występuje tu 75 pomników przyrody, cztery rezerwaty, a także fragmenty czterech obszarów chronionego krajobrazu.      

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola